Zaregistrujte se a využívejte náš Věrnostní program, díky kterému můžete ušetřit na každém Vašem nákupu. Více informací naleznete zde.

Sáhněte po přírodní kosmetice

Úplně na začátku zrevidujte svoji kosmetickou výbavu – veškerou kosmetiku, kterou doma zbytečně skladujete, ačkoli vaší pleti úplně nesedí, vyhoďte. Obzvlášť v zimě je důležité používat přípravky, co pleť nevysušují a nezbaví ji tak přirozené ochranné bariéry.

Nejlépe uděláte, když sáhnete po přírodní kosmetice. Obsahuje totiž 100% přírodní látky, které jsou pro tělo přirozené. U nás seženete pleťové krémy, oleje i séra, které o syntetických nebo chemických složkách či konzervantech neslyšely ani z rychlíku.  

Přečtete si, jak správně vybrat kosmetický olej pro vaši pleť a jak jej kombinovat s jinou kosmetikou

Odličujte se kosmetikou na olejové bázi

Kvůli chladu je pleť v zimě náchylná na dehydrataci a vysoušení. Svůj odličovací krém, gel nebo pěnu vyměňte za přírodní odličovací péči s olejovou složkou. Pleť vyživí a mastné molekuly na sebe snadněji navážou nečistoty a rozpustí je. 

Doporučujeme třeba 100% přírodní Konopný olej od značky Cannor. Šetrně odstraňuje make-up, zklidní citlivou pokožku, snadno se vstřebává a vytváří ochranný film, který zvýší odolnost pleti. 

Ať je léto nebo zima, v odličovacím procesu určitě nevynechávejte tonikum neboli pleťovou vodu. Pleť dokonale pročistí, stáhne póry, pomůže s prokrvením a zvlhčením pleti. Tady jsme sepsali, co to vlastně tonika jsou.

konopný olej cannor

Hydratujte, hydratujte, hydratujte a zapomeňte na suchou pleť

Kvůli minimální vlhkosti ve vzduchu naše pleť snadno chřadne, vysušuje se a pne. Ztráta hydratace se projeví šupinkami, většími póry, hlubšími vráskami nebo třeba extrémně citlivou, či naopak promaštěnou pletí. 

Dopřejte pleti speciální dávku výživy. Sáhněte po hutnější kosmetice, v jejímž složení je voda (nebo růžová voda) na prvním místě – ideálně po krému, oleji nebo pleťovém séru. Pokud byste totiž používali krémy zcela bez vody, budou hydrataci v pleti pouze udržovat, nikoli ji dodávat. Ideální však bude, když tyto dva typy kosmetiky zkombinujete. Jak?

Smíchejte trochu hydratačního krému s pár kapkami pleťového oleje. Za nás doporučujeme šípkový krém od slovenské značky Dulcia a šípkový olej od Two Cosmetics nebo Renovality. Krém pokožku hloubkově hydratuje, pleťový olej dodá potřebné vitamíny i antioxidanty a udrží vodu na svém místě. 


Dulcia šípkový krém

Suchá pleť – babská rada

Sázíte-li občas na „domácí péči“, vyzkoušejte pleť vyživit a potřít čistým kokosovým olejem. Stejně dobře bude fungovat na rozpraskané ruce. 

I v zimě slunce svítí – chraňte se před UV zářením

Věřte nám, i „zimní“ slunce má ukrutnou sílu a představuje pro pokožku hrozbu, protože sluneční paprsky (tedy UVA a UVB záření) bez problému proniknou skrze šedivou oblohu.

V jiném blogovém článku jsme se rozepsali o vlivu slunečních záření a o tom, jaký je rozdíl mezi UVA a UVB zářením. Přečtete si ho!

Zvolte přírodní kosmetiku s ochranou před UV zářením. Ve městě vám postačí faktor 10 nebo 15, na lyže, túru do hor nebo běžky sáhněte po větších číslech. 

Před odchodem do zimy vynechejte horké koupele

Horká vana? Na zahřátí rozhodně pomůže, ale pleti moc ne. Takže ano, ale jen v případě, že se po koupeli zůstanete doma v pyžamu. Teplá voda pleť rychle vysušuje a nepozorovaně smývá její ochrannou bariéru. Ta je pak citlivější na každý studený větřík nebo sněhovou vločku. Po mytí buďte důslední a pleť co nejrychleji hydratujte krémem, ať se zbytečně dále nevysušuje. 

Pokud si koupele v zimě přeci jen neodpustíte, zkuste do ní přidat koupelový olej, který vodu v pokožce udrží. My zbožňujeme praktický RAW hořčičný Bohemia olej, který si podle potřeby nakapeme do vany nebo klidně na salát. 

hořčičný olej

Rozhodně pak nezapomeňte na voňavou složku a koupel si obohaťte éterickými oleji. Olejíček s vůní Ylang-ylang vás příjemně zrelaxuje a pomůže s hydratací pokožky, skořicový esenciální olej pak navodí tu správnou zimní atmosféru. 

ylang ylang