Zaregistrujte se a využívejte náš Věrnostní program, díky kterému můžete ušetřit na každém Vašem nákupu. Více informací naleznete zde.

AHA kyseliny v kosmetice

AHA kyseliny v kosmetice

AHA kyseliny neboli alfahydroxylové kyseliny, tzv. ovocné kyseliny, jsou vhodné pro všechny typy pleti. Jedná se o látky organického původu, které jsou rozpustné ve vodě. Nachází se v ovoci a zelenině, ale dají se vyrobit i synteticky. Hlavním zástupcem těchto kyselin jsou třeba kys. citrónová, vinná, jablečná, ale i salicylová získávaná z vrbové kůry, kys. mléčná, která vzniká srážením mléka nebo zelí a kyselina glykolová. 


Pleťové vody neboli tonika: co vlastně jsou a k čemu se používají?

Pleťové vody neboli tonika: co vlastně jsou a k čemu se používají?

Tonika aneb pleťové vody pomáhají vyrovnat pH pokožky, dočistit pleť a zbavit ji všech zbytků nečistot, které na pokožce zůstaly i po odlíčení a mohou být důvodem vzniku akné a dalších kožních problémů. Přečtete si, jaké další benefity mají a kdy a proč byste je měli používat.


Jak poznat svůj typ pleti

Jak poznat svůj typ pleti

Jedním z důležitých kroků před nákupem jakékoli kosmetiky je to, abychom věděli, jaký typ pleti vlastně máme. Mnohdy se setkáváme s tím, že zákaznice ne vždy volí správné produkt pro svůj typ pleti, což často vede ke zhoršování stavu pleti, místo opaku.

Je ovšem dobré vědět, že se pleť v průběhu našeho života mění. Je to ovlivněno spoustou faktorů, jako je věk, vnitřní rozpoložení, stravování, psychická pohoda apod. Je tedy dobré řešit výběr kosmetiky dle aktuálního stavu pleti.


4 kroky správné péče o pleť

4 kroky správné péče o pleť

Dokonalá a krásná pleť je snem každé ženy. Ne všechny ale jsou se svojí pletí spokojeny a svému snu se přiblíží. Ze zkušeností, které jsme v rámci našeho obchodu nasbírali můžeme říci, že existuje několik příčin a problémů, se kterými se velká část žen potýká. 

Jedním z nejčastějších problémů, které jsme na základě rozhovorů se zákaznicemi odhalili, je to, že pleti nevěnují dostatečnou péči a podceňují hlavně večerní část, kdy je pleť potřeba opravdu důkladně odlíčit, tonizovat a dodat jí vyváženou péči. 

Proto se v dnešním blogu zaměříme na ideální večerní péči, která vám zabere maximálně 5 minut, ale pro vaši pleť bude tím základním krokem k tomu, aby jste nemuseli řešit akné, nepříjemné pupínky a další nedokonalosti, které vám “otravují” život.


Jak na bronzové opálení a první pomoc při spálení

Jak na bronzové opálení a první pomoc při spálení

Toužíte získat v létě krásně hebkou bronzovou kůži a zároveň se vyhnout popálení od slunce? Nejdůležitější je prevence! Spálit se můžete, i když je slunce většinu dne za mraky. Naučte se svou kůži chránit. Dozvíte se, kde děláte při slunění nejčastější chyby i jakým mýtům o opalování možná ještě stále věříte. Pusťte se do čtení! 


Jak správně vybrat kosmetický olej pro vaši pleť?

Jak správně vybrat kosmetický olej pro vaši pleť?

Určitě jste si již všimli, že se kosmetické oleje pomalu, ale jistě, dostávají na kosmetické výsluní. Prakticky v každé reklamě na jakýkoli kosmetický přípravek je přírodní olej tím největším tahákem, kterým vás značka přesvědčuje ke koupi. Pleťové, či tělové oleje jsou dnes prostě hitem. Ale jak vybrat pro svoji pleť ten pravý? Na co si dát pozor při výběru a s čím mi může olej pomoci? Tomu se budeme věnovat v tomto článku.


Cestovní horečka: Jak se sbalit na dovolenou nebo výlet?

Cestovní horečka: Jak se sbalit na dovolenou nebo výlet?

Balení na cesty. Pro někoho zlý sen doprovázený cestovní horečkou, úklidem celého domu a přípravou svačin na 14 dní, pro jiného nezbytné zlo. Ať už se řadíte ke kterémukoliv z těchto dvou táborů, zásadní pravidlo při balení na dovolenou zní – udělejte si seznam. Je jedno, co s sebou chcete vzít a co vše potřebujete před odjezdem zařídit. Přehledný seznam pro vás bude spásou i nutností.

Sice vám neporadím, co vše se zrovna na tom seznamu musí objevit, ale mám několik tipů, co by v kufru rozhodně nemělo chybět, a jak si cestování ulehčit. Čtěte dál!


Škodlivé látky v kosmetice - minerální oleje a parafiny

Škodlivé látky v kosmetice - minerální oleje a parafiny

Výrobci konvenční kosmetiky hledají a využívají každé příležitosti, jak vyrobit svůj produkt za co nejnižší náklady a pomocí líbivého marketingu za o nejvíce prodat. Tato rovnice samozřejmě není nijak závadná, chová se takto každý, kdo něco vyrábí. Nemělo by to být ovšem na úkor životního prostředí, a už vůbec ne na úkor našeho zdraví. To je bohužel něco, co spousta výrobců kosmetiky ještě nechce pochopit a neustále se nám snaží vnutit výrobky, které obsahují složky, které jsou podle mnoha studií minimálně kontroverzní a zdravotně rizikové.


Děláte je také? 8 častých chyb intimní hygieny

Děláte je také? 8 častých chyb intimní hygieny

Svědění, pálení, bolest, podráždění, zápach, infekce. Mnoho z nás si komplikacemi spojenými s vaginálními záněty nejednou prošla a jistě se shodneme, že nejde o nic příjemného. Jde ovšem o problém, o kterém se nesmíme stydět mluvit. Předcházet těmto obtížím můžeme správnými hygienickými návyky. Které to jsou a čemu se vyhnout? Pojďme si to shrnout!

Další