Zaregistrujte se a využívejte náš Věrnostní program, díky kterému můžete ušetřit na každém Vašem nákupu. Více informací naleznete zde.

4 kroky, jak správně aplikovat produkty, pokud chcete použít kosmetiku s olejovou složkou (pleťový olej, olejové sérum)

Dříve naše babičky používaly Indulonu, pak přišla na řadu Nivea a nic jiného nebylo potřeba. Tyto krémy sloužily prostě na všechno. Jenže pak přišla éra, která na trh přinesla různá séra, vody, hydroláty, oční krémy, pleťové oleje, různé šlehané krémy. A vše se dá kombinovat.

Je velmi důležité zmínit, že olejové produkty sami o sobě nejsou příliš vhodné pro samostatnou péči o pleť. Oleje jako takové neumí pleť hydratovat, a tím ji mohou při dlouhodobém používání způsobovat problémy. Olejovou kosmetiku je nutné vždy doplnit o přípravky, které pleť dostatečně hydratují jako např. pleťové séra nebo krémy.

Samotná aplikace olejových produktů má také svá pravidla a proto vám níže popíšeme jednotlivé kroky tak, aby pleť dostala přesně to, co potřebuje

1. Vody - květové, pleťové, hydrolátky, mlhy

Tyto vody dokáží dočistit pleť a odstranit poslední zbytky odličovadel. Mohou se používat i kdykoli během dne na osvěžení pleti před aplikací dalších produktů.

2. Sérum

Vysoce koncentrovaný produkt, který je přímo nadupaný účinnými látkami. Séra se vždy zaměřují na určitý problém pleti, ať hydrataci, rozjasnění, vrásky, pigmenty nebo vypnutí pokožky. Mají ale jednu společnou vlastnost, a to, že skvěle zásobují pleť vodou. Jejich konzistence se může lišit, většinou jsou ale čiré gelové konzistence.

3. Krém (fluidní krém)

Produkt, který používá téměř každý a který všichni moc dobře známe. Může mít také různou konzistenci, některé krémy jsou řidší, tedy fluidní, jiné mohou být hutnější. Tento krok by v péči o pleť neměl chybět. Je důležitý pro ochranu a výživu pleti.

4. Bezvodé produkty - šlehané balzámy, olejová séra, pleťové oleje

Ideální produkty, když chcete pleť opravdu rozmazlit a dopřát ji pořádnou výživu. Olejové nebo bezvodé produkty se nanáší na pleť vždy úplně naposledy. Před nimi je vždy potřeba pleť pořádně zhydratovat séry nebo krémy. Hydratace je pro pleť velmi důležitá, a z dlouhodobého hlediska vynechání hydratačních produktů není pro pleť vhodné.

Takže olejová fáze (bezvodá fáze) je konečná péče na pleti.