Zaregistrujte se a využívejte náš Věrnostní program, díky kterému můžete ušetřit na každém Vašem nákupu. Více informací naleznete zde.

Určitě jste si již všimli, že se kosmetické oleje pomalu, ale jistě, dostávají na kosmetické výsluní. Prakticky v každé reklamě na jakýkoli kosmetický přípravek je přírodní olej tím největším tahákem, kterým vás značka přesvědčuje ke koupi. Pleťové, či tělové oleje jsou dnes prostě hitem. Ale jak vybrat pro svoji pleť ten pravý? Na co si dát pozor při výběru a s čím mi může olej pomoci? Tomu se budeme věnovat v tomto článku.

Vybrat ten ideální pleťový olej z dnešní bohaté nabídky se může zdát pro někoho složité, ale pokud se budete řídit několika jednoduchými pravidly, můžete si ušetřit spoustu starostí a hlavně peněz. I zde platí, že ne každý olej může sedět vaší pleti a obzvláště ze začátku se může stát, že než najdete ten pravý, bude chtít vyzkoušet několik různých olejů, ze kterých vypadne pro vás ten pravý.

1. Vybírejte ideálně oleje bez přidané chemické vůně

V kosmetice více než kde jinde z velké části prodává vůně. Většina komerčních značek spoléhá na to, že zákaznice mnohdy nakupují podle toho jak přípravek voní a neřeší to, co jejich pleti přinese. Přitom parfemace může velmi často způsobovat nežádoucí reakce na pleti, či různé alergie. Pokud tedy budete volit olej, zjistěte si, zda je opravdu čistý, za studena lisovaný, bez chemické parfemace.

2. Pozor na stupeň komedogenity

Vybíráte-li svůj první olej bez předchozích zkušeností, ptejte se prodejců na to, jaký stupeň komedogenity vámi vybraný olej má. Velmi zjednodušeně se jedná o to, jak se olej bude vsakovat do pleti a jak moc je vlastně “hutný”. Oleje se číslují na stupnici od 1 do 5 a čím nižší číslo, tím lépe je vaše pleť přijme. Velikou chybou tak čáro bývá, že si žena s problematickou pletí a rozšířenými póry pořídí v dobré víře olej s komedogenitou např. 3, což ve výsledku bude znamenat, že olej bude póry ucpávat ještě více a pleť se místo zlepšení dočká opačného výsledku. Příkladem oleje s vysokou komedogenitou je např. kokosový olej, který je mezi ženami velmi oblíbený, nicméně na péči o pleť není v surovém stavu moc vhodný. Tento olej má komedogenitu 4, a je tedy velmi hutný a vaše póry mu rozhodně nepoděkují. Pokud tedy s oleji začínáte, rozhodně volte oleje s nejnižší komedogenitou a testujte, které vám nejvíce sedí.

3. Olejové směsi a séra

Na trhu dnes najdete velké množství různých směsí olejů, či olejových sér, které řeší konkrétní problémy pleti. Jejich výrobci směsi připravují tak, aby skutečně pomohly řešit nedokonalosti, které vás mohou trápit. Proto se nebojte sáhnout po některém z produktů, který obsahuje více olejů a je doplněn např. esenciálními oleji, které podpoří účinky olejů.

4. Jak oleje aplikovat a používat

Setkáváme se s tím, že ženy velmi často oleje odmítají proto, že mají pocit mastné pleti a není jim jejich používání příjemné. I tady pro vás máme několik základních pravidel, které je třeba dodržet, aby jste z olej měli příjemné pocity:

  • olej vždy aplikujte na odlíčenou pleť dočištěnou tonikem (pleťovou vodu)
  • pro zvýšení účinku oleje na pleť před jeho aplikací použijte sérum s kyselinou hyaluronovou
  • oleje použijte malé množství, na obličej zpravidla stačí 4-5 kapek na T-zonu
  • výživný (regenerační) olej používejte na noc, lehčí hydratační oleje používejte ráno
  • většinu olejů můžete používat také pro péči o vlasy, můžete kapku přidat do make-upu, který používáte, či např. míchat se sypkými pleťovými maskami

Budete-li se řídit výše uvedenými pravidly, oleje se pro vaši péči stanou rutinou a vaše pleť bude dostávat 100% přírodní péči bez zbytečných konzervantů a chemie. 

Na závěr pro vás máme pár tipů na oleje, které u nás slaví největší úspěchy, a které jsou prověřeny desítkami spokojených zákaznic:

Moroccan Sense Arganový olej - arganový olej by měl být základem každé kosmetické skříňky. Jeho použití je naprosto univerzální (pleť, vlasy a tělo), jeho komedogenita je na 1 a proto je to ideální “startovací” olej.

Renovality Švestkový olej - ideální olej pro zralou pleť. Perfektně hydratuje, má příjemně marcipánovou vůni díky lisování z pecek. 

Noili Pro-Collagen noční sérum s vitaminem C - tato olejová směs je plná prvotřídních surovin. Je určený pro noční péči. Sérum je vysoce výživné, obsahuje prvotřídní vitamín C. Podporuje tvorbu kolagenu a má protizánětlivé účinky

Jagaia Pleťový olej Miluji - tento olejíček je směsí 3 olejů, konkrétně arganového, mandlového a meruňkového. Směs je doplněna o květy pivoňky, které oleji dávají jemnou vůni a vitamín E. Je tak vhodný pro každodenní hydrataci a díky svému designu bude ozdobou každé koupelny.