Zaregistrujte se a využívejte náš Věrnostní program, díky kterému můžete ušetřit na každém Vašem nákupu. Více informací naleznete zde.

Zapomeňte na dlouhé stání před zrcadlem v koupelně a nekončící péči o pleť. Nepříjemných pupínků, akné a dalších nedokonalostí, které vám „otravují“ život, se zbavíte, pokud si každý den na péči o obličej vyhradíte pouhých 5 minut. Jaké kroky nepodcenit?

Z rozhovorů s našimi zákaznicemi jsme zjistili, že nejčastější příčinou nedokonalostí je nedostatečná starost o pleť – především ta večerní část, kdy je pokožku potřeba opravdu důkladně odlíčit a tonizovat přírodní péčí.

Jak přesně o pleť pečovat? Cesta ke krásné pokožce vede přes 4 jednoduché kroky:

1.Čištění pleti

Jedním z nejdůležitějších kroků je důkladné vyčištění pleti od líčidel, make-upu, krémů a dalších přípravků, které v průběhu dne používáte. Proč? Protože ucpávají póry, což vede ke vzniku černých teček, a také proto, že vaše pleť přes vrstvu kosmetiky jednoduše nedýchá.

Jaký odličovací přípravek vybrat? Pozor na micelární vody

Pokud jste zvyklí na odličovací mléko, nebo naopak nedáte dopustit na emulze, klidně u nich zůstaňte. Každému vyhovuje jiný typ odličovadla a pokud vám vyhovuje, není třeba jej měnit. My sázíme na přírodní odličovací péči, především přípravky na olejové bázi (obecně se i doporučují). Mastné molekuly na sebe snadno nachytají nečistoty a rozpustí je. 

Striktně však nedoporučujeme micelární vody. Obsahují totiž alkohol, který při dlouhodobém používání pleť extrémně vysušuje. Proti tomu se vaše pleť bude bránit tvorbou nadbytečného mazu – ten však bude ucpávat póry, způsobovat akné a celkově zhoršovat stav pleti.

Správný krám doporučuje:

    • jednoduše se aplikuje pomocí rozprašovače,
    • hodí se pro všechny typy pleti, včetně té problematické
    • odlíčí i voděodolný make-up.

Renovality odličovací olej

Dulcia čistící emulze

2.Použití tonika, pleťové vody

Druhým nejčastěji podceňovaným krokem je tonizace pleti. Tuto fázi má většina žen úplně vynechává a dělá chybu. Odličovací přípravek totiž pleť 100% nezbaví všech nečistot. 

V tuto chvíli tedy přichází na řadu tonikum neboli pleťová voda – spolehlivě „uklidí“ zbytky nečistot, zároveň pleť ošetří, dezinfikují a zatáhnou póry.

O tom, co to je tonikum a jak funguje, jsme se detailněji rozepsali v jiném článku. Přečtete si ho!


Používají se jako mezikrok mezi odličovacím přípravkem a pleťovým krémem nebo olejem. Pokožku připraví k tomu, aby získala plnou výživu z následné péče – tonika proto používejte i v případě, že se nelíčíte. Na pleti během dne utkví pot, zplodiny a další látky, které se které se nacházejí v ovzduší a pleť znečišťují.

Správný krám doporučuje:

Kvítok Damašská voda

Růžová voda

Levandulová voda Renovality

3. Pleťové sérum

Váš obličej rozhodně ocení aplikaci pleťového séra – poskytuje velmi intenzivní a cílenou péči, doplňuje vitamíny a minerály a účinně podporují tvorbu kolagenu. Pleťových sér najdete dnes již opravdu široké množství, speciálně například na:

  • korekci vrásek
  • hydrataci, 
  • rozjasnění pleti 
  • nebo pomoc s problematickou pletí.

Doporučujeme séra s kyselinou hyaluronovou – ta na sebe naváže v další fázi použitý olej či krém, uzamkne jej v pleti a zajistí ideální hydrataci. Nezapomeňte po séru vždy použít noční krém či olej.

Správný krám doporučuje:

Renovality Hyaluronové sérum

Noili pleťové sérum

4. Aplikace nočního krému či oleje

Nakonec aplikujte pleťový krém nebo olej, který dodá potřebné živiny a hydrataci. Je jedno, zda jste na straně krémů nebo olejů, vždy ale čtěte složení výrobků. Neměly by obsahovat vyplňující látky, např. vodu nebo parfemaci. U nás najdete krémy a oleje se 100% čistým složením z rostlin a plodů, květových vod a přírodních výtažků.

Přečtete si, jak správně vybrat kosmetický olej pro svou pleť.

 Správný krám doporučuje:

Renovality švestkový olej

Konopný olej na pleť

Dulcia pleťový krém s aloe vera