Zaregistrujte se a využívejte náš Věrnostní program, díky kterému můžete ušetřit na každém Vašem nákupu. Více informací naleznete zde.

Dokonalá a krásná pleť je snem každé ženy. Ne všechny ale jsou se svojí pletí spokojeny a svému snu se přiblíží. Ze zkušeností, které jsme v rámci našeho obchodu nasbírali můžeme říci, že existuje několik příčin a problémů, se kterými se velká část žen potýká. 

Jedním z nejčastějších problémů, které jsme na základě rozhovorů se zákaznicemi odhalili, je to, že pleti nevěnují dostatečnou péči a podceňují hlavně večerní část, kdy je pleť potřeba opravdu důkladně odlíčit, tonizovat a dodat jí vyváženou péči. 

Proto se v dnešním blogu zaměříme na ideální večerní péči, která vám zabere maximálně 5 minut, ale pro vaši pleť bude tím základním krokem k tomu, aby jste nemuseli řešit akné, nepříjemné pupínky a další nedokonalosti, které vám “otravují” život.

Krok č. 1 - Čištění pleti

Jedním z nejdůležitějších kroků je samozřejmě důkladné vyčištění pleti od líčidel, make-upu, krémů a dalších přípravků, které v průběhu dne používáte. Tento krok je extrémně důležitý, aby jste pleti daly prostor pro dýchání a také zamezily ucpávání pórů a vzniku “černých teček". Víme, že každé z vás vyhovuje jiný typ odličovadla. Není nutné měnit něco, co vám vyhovuje, tudíž je jedno zda použijete odličovací mléko, emulzi, či něco na olejové bázi. 

Co ale opravdu velmi striktně nedoporučujeme jsou micelární vody. Micelární voda obsahuje alkohol, který při dlouhodobém používání pleť extrémně vysušuje a to má za následek to, že se vaše pleť bude bránit tím, že si bude vytvářet nadbytek svého mazu, který bude ucpávat póry, způsobovat akné a celkově zhoršovat stav vaší pleti. Pro odličování se všeobecně doporučuje, a my s tím také souhlasíme, odličovače na olejové bázi. Olejové molekuly na sebe nejlépe nachytají a rozpustí všechny nečistoty, které na obličeji máte.

Naše zákaznice jsou velmi spokojené s Odličovacím sérem od Renovality, které nabízí jednoduchou apliakci pomocí rozprašovače, nebo Výživnou čistící emulzi od Dulcia, která je velmi lehká a pro pleť příjemná.

Krok č. 2 - Použití tonika, pleťové vody

Druhým, a nejčastěji podceňovaným krokem je tonizace pleti. Tuto fázi má většina žen tendenci úplně vynechávat a je to rozhodně chyba. Ne vždy se vám podaří odstranit všechny nečistoty odličovacím přípravkem. V tuto chvíli tedy přichází na řadu tonikum, nebo pleťová voda, jejímž úkolem je jednak dočistit zbytky nečistot, které na pleti zůstanou po prvním kroku, ale také pleť ošetřit, zatáhnout póry a v případě problematické pleti ji dezinfikovat. 

Tímto krokem je také ideální začít v případě, že se nelíčíte, před nanesením večerních krémů či olejů. Mnoho žen, které se nelíčí, má pocit, že není nutné pleť extra čistit, ale na obličeji přes den ulpí opravdu spousta látek počínaje potem, přes zplodiny a další látky, které se nacházejí v ovzduší a pleť znečišťují.

Chcete-li používat opravdu profesionální tonikum, které vám dodá naprosto dokonalý servis, vyzkoušejte Pleťovou vodu pro citlivou pleť řady Solution od Kvítoku. V nabídce naleznete vody i pro zralou a problematickou pleť. Pro ty z vás, které fandí květinovým ple'tovým vodám můžeme doporučit např. Růžovou vodu od Moroccan Sense, nebo Levandulovou vodu od Kvítoku.

Krok č. 3 - Pleťové sérum

Třetím krokem, který vaše pleť rozhodně ocení je aplikace séra, které poskytuje velmi intenzivní a cílenou péči. Pleťových sér najdete dnes již opravdu široké množství a každé z nich se zaměřuje na konkrétní oblasti jako např. vrásky, hydrataci, rozjasnění pleti, pomoc s problematickou pletí apod. Je tedy dobré vybrat si, které vám bude nejlépe vyhovovat, a které bude řešit to, co chcete na své pleti vylepšit. 

U nás je nejprodávanějším a nejoblíbenějším sérem Kyselina hyaluronová, která na sebe naváže v další fázi použitý olej či krém, uzamkne jej v pleti a zajistí ideální hydrataci. Důležité při použití séra je, že po něm vždy následuje aplikace nočního krému či oleje. Sérum tedy není alternativou krému či oleje, ale jedním ze samostatných kroků.

I mezi séry najdeme pár vašich favoritů, kteří nám z polic mizí častěji:-) Jedním z nich je rozhodně Noili Pro-Collagen noční sérum s vitamínem C. Díky obsahu těch nejkvalitnějších ingrediencí a vyváženého složení perfektně hydratuje, stimuluje tvorbu kolagenu a viditělně zlepšuje stav stárnoucí pleti. Dalším oblíbeným produktem je Kyselina hyaluronová, kterou u nás najdete v různých koncentracích. Renovality nabízí své 1% sérum, BodyBe pro změnu 3% a také 7%.

Krok č. 4 - Aplikace nočního krému či oleje

Závěrečná fáze patří aplikaci pleťového krému či oleje, který dodá potřebné živiny a hydrataci. Je jedno zda jste na straně krémů, či olejů, důležité je však číst složení výrobků a vybírat si ty, které budou mít co nejvíce účinných látek a naopak se vyhnout těm, které obsahují “mrtvé” látky, které slouží jen jako výplň jako např. parfemace, voda apod. 

My jsme více nakloněni na stranu olejů, vzhledem k tomu, že jsou 100% čistými výtažky rostlin a plodů, ale i mezi krémy lze rozhodně najít takové, jejichž základ tvoří květové vody, rostlinné oleje a výtažky, které jsou pleti prospěšně. 

Ženy se zralou pletí mohou využít pro finální péči například Švestkový olej od Renovality, který vyniká nízkou komedogenitou (krásně se vsakuje do pleti), je silně hydratační a využijete jej i jako sérum pro péči o poškozené vlasy. Pokud je vaše pleť citlivá, rozhodně oceníte Pleťový krém pro citlivou pleť z řady Solution od slovenského Kvítoku. Kosmetika z této řady vyniká jednak ideálním přírodním složením, ale také účinky, které nabízí většinou jen profesionální kosmetika. Bojujete-li na vaší pleti s akné, pupínky či jinými nedokonalostmi, pro vás můžeme doporučit Zázračný pleťový elixír s CBD od značky Cannor, který rozhodně dělá čest svému jménu. Díky obsahu cannabidiolu je vhodný pro řešení opravdu problematické pleti a svými výsledky přesvědčil nejednu naši zákaznici.

Správná péče, složená ze všech 4 kroků, vám při troše cviku zabere denně maximálně 5 minut, což není tak velká daň za to, že při pohledu do zrcadla uvidíte seběvědomou a krásnou ženu.

V příštím blogu se zaměříme na jednotlivé typy pleti a na péči o ni, což je druhý nejčastějším problémem, se kterým se naše zákaznice potýkají.