Zaregistrujte se a využívejte náš Věrnostní program, díky kterému můžete ušetřit na každém Vašem nákupu. Více informací naleznete zde.

Vyhlížíte jaro stejně nedočkavě jako vaše pleť? Po dlouhé zimě může být oslabená, suchá a potřebuje náležitou péči. Poradíme vám, jak hydrataci pleti v zimě pomůžete přírodní kosmetikou ze Správného krámu, ale i jednoduchou denní rutinou, co zabere minimum času. 

hydratace

Je to jednoduché = aby pleť zůstala zdravá a mladistvá (takže pevná, zářivá a přesně taková, jak vypadá ve vašich představách), je třeba ji pravidelně hydratovat

Jinak řečeno, musí v ní zůstávat voda. Kůže si ale do jisté míry ale pomůže sama. Skládá se totiž ze tří vrstev – epidermis, dermis a podkoží. V té nejvzdálenější, tedy v epidermis, se vyskytují buňky, které přirozeně produkují tzv. hydratační faktor. Ten je pro pleť opravdu důležitý, protože na sebe umí vázat molekuly vody. 

Jenomže… Chlad, střídání teplot, mráz nebo suchý vzduch z topení se pleti prostě nelíbí. A ona to oplácí tím, že rychleji stárne, šupinatí a zlobí.

Zase ta rutina. Bez ní to ale nepůjde

Ničeho se ale nebojte. Vše zachrání jednoduchá pravidelná rutina a 100% přírodní kosmetika. Vyzkoušejte tyto tipy:

1. Pijte dost vody

Chápeme, že žízeň v tomto období prostě není taková jako v létě (ačkoli dobrou kombuchou nepohrdneme za žádného počasí). Stačí si navyknout. Začněte tím, že na pracovním stole budete mít pokaždé džbán s čerstvou vodou a vždycky plnou skleničku. Chutnat bude víc, když do ní hodíte kousek pomeranče, citronu nebo klidně jablka, máty či hroznů.

2. Horké a dlouhé koupele? V zimě je vynechejte

Teplá voda totiž z pleti dostává přirozeně vyskytující se oleje. Kvůli tomu je pak suchá, zvlášť když vejdete do zimy. Zkuste na teplotě v koupelně trochu ubrat a dát si spíše rychlejší sprchu než vanu. 

V článku Péče o pleť v zimě jsme sepsali další tipy, které pomohou udržet pleť krásnou a zdravou. 

3. Pravidelně se „mázněte“ přírodní kosmetikou

Přírodní hydratace pleti je to nejlepší, co pro ni můžete udělat. Vyrábí se totiž ze 100% přírodních látek, které jsou pro pleť přirozené. 

Dobrý přírodní a hydratační pleťový krém obsahuje zvlhčující látky, třeba glycerin nebo kyselinu hyaluronovou. Právě ony na sebe umí vázat vodu a držet ji v pleti. Vždycky ho použijte bezprostředně po mytí, odličování nebo koupeli – dokud je pokožka ještě vlhká. 

Nezapomeňte, že máme speciální kategorii s pleťovými krémy pro muže.

My ve Správném krámu nedáme dopustit na Renovality Hydratační krém s kyselinou hyaluronovou. Umí zadržet v pleti velké množství vody a proniká do hlubších částí pokožky. 

renovality denní hydratační krém

4. Odličujte se kosmetikou s olejovou částí

Třeba pleťovými oleji. Výrazně vyživují pleť a snadno na sebe vážou nečistoty

Jaký olej zvolit podle typu pokožky?

Pro mastnou pleť: hroznový nebo třeba konopný

Pro citlivou pleť: malinový nebo mandlový

Pro suchou pleť: meruňkový, arganový nebo ricinový

Pro problematickou pleť: arganový, makový i jojobový

Intenzivní hydrataci, výživu a obnovu elasticitu pokožky dopřeje třeba levandulový Sense Arganový olej od značky Moroccan.

arganový olej

Tip na závěr:

Po ruce mějte vždycky i lůj na rty. Zima jim ubližuje stejně jako pokožce, potřebují také řádnou péči. Sáhněte po přírodních balzámech na rty a suchým rtům zamávejte stejně rychle, jako zimní bundě na konci jara.