Zaregistrujte se a využívejte náš Věrnostní program, díky kterému můžete ušetřit na každém Vašem nákupu. Více informací naleznete zde.

Po sociálních sítích už dlouho koluje fotka vývěsní tabule jednoho obchodu, na které stojí zhruba toto sdělení: "Koupí našich produkt nepřispíváte miliardáři na jeho čtvrtou jachtu, ale malé holčičce na taneční kroužek". Je to jedna z věcí, která mě nejen hodně pobavila, ale je v ní také spousta pravdy. Vlastně dokonale sedí i na mě a naši rodinu. Protože naše dcera taky tančí:-)

Proč o tom píšu? Hlavně proto, že jsme si i do našeho obchodu vybrali české a slovenské značky. Proč sem dovážet zahraniční kosmetiku, když se u nás dá najít mnoho značek, za kterými stojí reální lidé, kteří svoji práci milují, dělají ji dobře, s nadšením a dává to smysl. Trend posledních let, který bude rozhodně sílit je návrat k přírodě. I u nás najdeme spoustu bylinek, rostlin a ingrediencí, které se dají využít pro výrobu funkční a hlavně neškodlivé kosmetiky.

Mnohokrát už se mi stalo, že do obchodu přišla zákaznice, přičichla například k mýdlu a říká, "jéé, to voní jako mýdlo mojí babičky". Přesně. Přesně takhle má mýdlo totiž vonět, tak jak si jej pamatujeme z doby našich babiček. Z doby, kdy nám chutě a vůně ještě nekřivil marketing a nenasytnost značek, jejímž jediným cílem je zisk na úkor kvality. Sám si dobře pamatuji na své dětství, kdy byl na vaně březový nebo kopřivový šampon, klasické mýdlo a nic nám nechybělo. Byla to taky doba, kdy jsem bez problému mohl pomáhat sbírat seno, prach mi nedělal problém, a místo počítačů a tabletů jsme trávili volný čas v přírodě. Dnes? Po několika letech masírky a užívání chemických koktejlů se na jaře neobejdu bez prášků na alergii, po vysazení šamponu, který dělá krásné vlasy třeba fotbalistům, se snažím přírodním šamponem uzdravit pokožku hlavy tak, aby mi z ní nesněžilo. To, co mi v těle kde ještě dřímá, snad ani nechci vědět.

Návrat ke kořenům a k přírodě není vždycky úplně jednoduchý. Vyžaduje čas, odhodlání, studování informací, testování a vůbec projevení zájmu. Ale je třeba vytrvat. A za ten pocit, že kupujete něco, co vám dělá dobře, co vyrábí někdo, koho, byť třeba jen vzdáleně, znáte, to rozhodně stojí. Na ostatní je tady MasterCard, nebo Visa, nebo Trisbee, nebo hotovost.

Tím u nás taky můžete platit:-)