Zaregistrujte se a využívejte náš Věrnostní program, díky kterému můžete ušetřit na každém Vašem nákupu. Více informací naleznete zde.

Skromné, spíše symbolické. Vše nasvědčuje tomu, že s přihlédnutím na aktuální situaci budou Velikonoce tento rok přesně takové. Velké přípravy, barvení vajec, pečení a nákupy sladkostí pro koledníky jdou stranou. Snad mi dáte za pravdu, že jedna věc ale zůstává – jarní úklid. I když se k nám nepoženou přátelé, hosté a rodina na kus řeči a beránka, tak nás jarní počasí podvědomě donutí udělat doma opět jednou radikální pořádek. A naše ruce pak dostanou pořádně zabrat. Jak se o ně v tomto období starat? Mám pro vás hned několik rad i osvědčené produkty, na které nedám dopustit, tak čtěte!

Vysušená a popraskaná kůže

Mytí oken, stírání prachu a podlah, praní prádla, organizace poliček, vymetení každé drobné pavučinky… Při takovém úklidu se člověk řádně zapotí. Čistá domácnost nám - podobně jako začátek každého roku - přidá nové odhodlání a chuť něco podnikat.  Já se, navzdory jasným pozitivům, musím na celou záležitost podívat i ze stránky našeho zdraví, v tomto případě pak naší kůže. Ta totiž často velmi trpí. 

Vyzkoušeno za vás – těmto produktům můžete věřit

Preventivní péče pro každodenní použití

Pokud máte svoji pokožku ošetřovat každý den, i několikrát denně, jsem toho názoru, aby byl zvolený produkt nejen kůži prospěšný, ale také aby v sobě neměl nic, co naše tělo nepotřebuje. Proto s klidnou hlavou doporučuji výživný krém na ruce české značky Moroccan Sense, který neobsahuje syntetické vůně, parabeny, minerální oleje, silikony, sulfáty, propylenglykol, ftaláty ani GMO, TEA a DEA. Ideální volba pro intenzivní hydrataci, navíc s protizánětlivými složkami podporující regeneraci a elasticitu kůže. Tady nemůžete šlápnout vedle.

Když mýdlo, tak jen to nejlepší

Důkladné mytí rukou mýdlem je teď obzvlášť třeba, ale všichni víme, že klasická mýdla mají tendenci kůži vysušovat. Nebojte se investovat do kvalitního a šetrného mýdla, které bude vaší pokožce prospívat. Ručně vyráběná mýdla Almara Soap nejen dokonale voní a krásně vypadají, také kombinují sílu rostlinných olejů, které zanechají kůži hladkou a hydratovanou. Na výběr navíc máte z mnoha originálních druhů! Já miluji Opojný zimolez

Silně vysušená kůže s rankami

Aby toho naše kůže neměla při častějším mytí rukou mýdly a používáním silně kůži vysušujících dezinfekcí málo, teď při úklidu ještě vystřídáme různé saponáty a agresivní přípravky, po kterých zůstanou ruce jako drolivý pískovec. U kloubů se mohou objevit drobné ranky a prasklinky, při úklidu lehce sami k nějaké odřenině přijdete. Je to jakási pomyslná daň za čistý a voňavý dům. 

Tady je třeba produktů, které nejen hydratují, ale také hojí. Skvělý je Dulcia regenerační krém s měsíčkem i Navia regenerační balzám. Oba krémy nejen účinně hydratují a zjemňují, ale také aktivně chrání proti nepříznivým vlivům okolí, obzvlášť pak při častém kontaktu s vodou a čisticími prostředky. Antibakteriální účinky napomáhají při regeneraci kůže a hojení ranek. Navíc jsou oba produkty 100% přírodní. 

Záchranné konopné lano

Zvlášť musím zmínit dokonalou Cannor regenerační konopnou mast, která pomůže, i když máte pocit, že jsou vaše ruce ztraceny. Když pominu celou záležitost s dezinfekcemi, mytím a čisticími prostředky, jistě mi dáte za pravdu, že ve vzduchu je teď velmi často cítit stres. Tomu se občas těžko brání a kromě toho, že jeho dlouhodobé vystavení není pro tělo vůbec dobré, často navíc napomáhá a podněcuje výskyt různých ekzémů, které už tak vysušenou pokožku ještě více devastují. 

Konopná mast pomáhá nejen na rychlé hojení drobných ranek, ale je prospěšná i při léčbě akné, ekzémů a kožních alergií. Produkt je vegetariánský, bez chemie, konzervantů a barviv. Vřele doporučuji vyzkoušet.

Na nic nečekejte, vyberte si produkt, který vás nejvíceoslovil a budu rád, když mi napíšete třeba na náš Facebook, jak vás nadchl.