Zaregistrujte se a využívejte náš Věrnostní program, díky kterému můžete ušetřit na každém Vašem nákupu. Více informací naleznete zde.

Stojíte v drogerii nebo brouzdáte na e-shopu s kosmetikou a hledáte produkt, kvůli kterému netrpělo žádné zvíře? Jste na správné adrese – poradíme vám naše tři oblíbené značky přírodní kosmetiky, které 100% na zvířatech netestují. 

netestováno na zvířatech

Ačkoli od roku 2009 platí zákaz testování kosmetických produktů na zvířatech v celé Evropské unii a od 2023 zákaz dovozu kosmetiky, kvůli které zvířata trpěly, bohužel kontrolorům občas podobný produkt unikne a na český trh se dostane.

U nás ve Správném krámu říkáme testování na zvířatech NE. Na e-shopu proto nenajdete žádný produkt, kvůli kterému trpělo jakékoliv zvíře. 

Jak poznat kosmetiku, která netestuje na zvířatech?

Takovou kosmetiku identifikujete podle známých symbolů nebo certifikací umístěných na obale produktu. Podívejte se na ty nejznámější. 

Mimochodem – děkujeme, že vám na NEtestování na zvířatech záleží stejně jako nám.

Logo Leaping Bunny na obalu je záruka cruelty free

Na produktu hledejte veselého zajíčka ve skoku, logo certifikace Leaping Bunny. Symbol je mezinárodně uznávaný a najdete ho na kosmetice z celého světa.

 Leaping Bunny

Hledejte logo certifikace CrueltyFree od PETA

Organizace PETA, celým názvem People for Ethical Treatment of Animals, uděluje logo s roztomilým zajíčkem s růžovýma ušima a nápisem crueltyfree takové kosmetice, která netestuje na zvířatech a zároveň neobsahuje žádné živočišné produkty.

logo CrueltyFree od PETA


Vegan Trademark krutost nepodporuje

Z podstaty věci jsou produkty takto označené 100 % přírodní a neměly by být testovány na zvířatech ani obsahovat žádné živočišné produkty.

Ale pozor, testování na zvířatech v případě této certifikace stále neprochází pravidelnými kontrolami – takže riziko, že někdo vesele prodává kosmetiku s označením Vegan Trademark, a přitom trápí zvířata, existuje. Naštěstí minimální…  

Vegan Trademark

Věnujte pozornost české Certifikované přírodní kosmetice neboli CPK

Česká republika se pyšní vlastní certifikační značkou – CPK, která značí takové produkty, co:

  • neobsahují syntetické sloučeniny, 
  • neškodí organismu – umělá barviva, chemické konzervanty, ropné deriváty…, 
  • nejsou testovány na zvířatech a neobsahují žádné živočišné produkty, jejichž získáváním zvířata trpí

Založena byla v roce 2007 a pomáhá lidem orientovat se na širokém trhu produktů označených pojmy „přírodní kosmetika“ nebo „bio kosmetika“. V Česku totiž neexistuje přesná norma, která specifikuje podmínky užití výše uvedených názvů. Každá značka si může o certifikaci zažádat, musí však splnit přísné podmínky. 

cpk

Tipy na 3 cruelty free značky přírodní kosmetiky se 100% přírodním složením z Česka nebo Slovenska

  • Nobilis Tilia 

Značka s tuhým kořínkem, jejíž příběh se začal psát už v roce 1990. Zabývá se přírodní kosmetikou a aromaterapií. Od Nobilis Tilia ve Správném krámu koupíte především éterické neboli esenciální oleje vyrobené z nejkvalitnějších bylin z Českého Švýcarska. 

Značka Nobilis Tilia nese označení CPK a CPK BIO

Prohlédnout si produkty Nobilis Tilia  • Almara Soap

Mmm, to je vůně! Mýdla a přírodní kosmetiku od české značky Almara Soap chcete, jen je vidíte. „Čučavé“ produkty má BIO složení speciálně určené pro užití na lidskou pokožku. V žádném případě netestují na zvířatech, ačkoli zatím nenesou žádnou z výše uvedených certifikací. 

Prohlédnout si produkty Almara Soap


  • Two Cosmetics

Slovenská značka Two Cosmetics jako první získala celosvětově uznávaný certifikát Vegan Trademark s tím, že prokazatelně netestuje na zvířatech. Zaměřuje se na 100 % přírodní kosmetiku testovanou soukromou laboratoří, která nese Správu o bezpečnosti kozmetického výrobku.

Od Two Cosmetics u nás seženete přírodní pleťovou kosmetiku, dětské produkty, balzámy na rty nebo jejich fantastické tuhé šampony

Prohlédnout si produkty Two CosmeticsSložení, výroba a původ přírodní kosmetiky jsou pro vás víc než důležité? Přečtete si náš článek o škodlivých látkách v kosmetice – minerálních olejích a parafínech, nebo třeba PEG a PPG