Zaregistrujte se a využívejte náš Věrnostní program, díky kterému můžete ušetřit na každém Vašem nákupu. Více informací naleznete zde.

Balení na cesty. Pro někoho zlý sen doprovázený cestovní horečkou, úklidem celého domu a přípravou svačin na 14 dní, pro jiného nezbytné zlo. Ať už se řadíte ke kterémukoliv z těchto dvou táborů, zásadní pravidlo při balení na dovolenou zní – udělejte si seznam. Je jedno, co s sebou chcete vzít a co vše potřebujete před odjezdem zařídit. Přehledný seznam pro vás bude spásou i nutností.

Sice vám neporadím, co vše se zrovna na tom seznamu musí objevit, ale mám několik tipů, co by v kufru rozhodně nemělo chybět, a jak si cestování ulehčit. Čtěte dál!

Na samotnou cestu

Ať už vyrážíte za dobrodružstvím nebo odpočinkem, cestujete letadlem, autem, lodí, autobusem nebo třeba obytným vozem, vždy s sebou v příručním zavazadle vše důležité pěkně po ruce. Doklady, telefon, pití, tím to jen začíná. Nezapomeňte i na dezinfekci na ruce Ochránce a hydratační krém Kvitok, oboje v praktickém balení vhodném na cesty. Rozhodně po nich nejednou sáhnete. Do tašky nebo batůžku přihoďte i vanilkový balzám na rty s mátou, zabere minimum místa a vysušené rty vám poděkují!

Nezapomeňte: Pokud letíte letadlem, je třeba myslet na to, že veškeré tekutiny v příručním zavazadle musíte mít v průhledném plastovém obalu a objem nesmí být větší než 100 mililitrů. 

Představa pořízení plastové taštičky není žádné terno, zvlášť pokud se snažíte jít ruku v ruce s přírodou. Na druhou stranu, pokud si ji jednou koupíte - ideálně zároveň i s plnitelnými lavičkami - máte ji napořád a už jen přiléváte své oblíbené produkty do kompaktního balení. 

Tip ze života: Dlouhé cestování letadlem dokáže neuvěřitelně vysušit pleť. Přidejte k tomu nervozitu i možný spánkový deficit a vsaďte se, že při výstupu v cílové destinaci budete vypadat jako po boji. Využijte čas v letadle, po usazení se můžete odlíčit, zvlášť pokud si plánujete zdřímnout a nebojte se aplikovat na obličej hydratační plátýnkovou masku. Tato procedura nejen prospěje vaší pleti, také pomůže odbourat nervozitu z letu. Před výstupem pak bude pleť odpočatá, svěží a vy se budete cítit skvěle!

Na horskou chatu i slunečnou pláž

Jistě to dobře znáte, kosmetika dokáže zabrat neuvěřitelného místa v zavazadle, proto vždy sáhněte po cestovních baleních. Miniatury produktů jsou dnes běžně k dostání a ušetří vám opravdu hodně prostoru. Místo klasického tekutého vezměte raději tuhý šampon Almara Soap nebo Kvitok v praktické plechové krabičce. Jsou skladné, lehké a na cestování ideální. 

Zero-waste alternativa: Pokud nechcete shánět miniatury, přelejte své nejoblíbenější produkty do menších balení. Využijte k tomu třeba starší skleněné lahvičky od léků nebo vypotřebované kosmetiky. Máte s sebou svoje favority a bez zbytečného odpadu!

U zero-waste ještě chvíli zůstaneme, zvlášť pokud plánujete dovolenou v přírodě. Osvědčily se mi „domácí” vlhčené odličovací ubrousky. Přichystejte si je před odjezdem a láhev s odličovačem nechejte doma. Jak na to? Použijte látkové odličovací tampony, namočte je do odličovače a vložte do vodotěsné nádoby nebo obalu. Vše je připraveno. Stačí je použít, odložit zvlášť a doma pak vyprat s ostatním prádlem. Bez odpadu, bez starostí!

Bez těchto ani ránu
Nezáleží, jestli jedete k moři nebo na hory, pokud se zrovna nechystáte třeba na severní pól, slunce je v létě silné všude a spálit se můžete, ani nevíte jak. Stejně lehce se můžete škrábnout, odřít nebo vás poštípe bodavý hmyz. Pro tyto případy mějte po ruce hojivý gel Dulcia s bylinkami a aloe vera.
Ranky dezinfikuje, zklidňuje a téměř okamžitě tlumí bolest a podráždění. Jakmile se vám jednou osvědčí, už ho nikdy nebudete chtít dát pryč.

Další nezbytností, ať už budete kdekoliv, je přírodní repelent Kvitok. Účinně s ním zaženete komáry, klíšťata i jiný nepříjemný hmyz, který si vás najde vždy a všude. Pokud už jste utrpěli štípnutí, pak pomáhá i proti svědění a podráždění pokožky. Repelent obsahuje esenciální oleje a má velmi výrazné aroma, nemusíte se však bát, že by zanechával mastný film. Skvěle se roztírá a ještě lépe vstřebává!

Co vy, kosmetika a cestování? Máte nějaké tipy a triky, jak ušetřit místo v kufru a přitom vzít vše nezbytné? Máte nějakou oblíbenou destinaci, kam se rády vracíte? Napište mi na Facebook. Budu ráda, když mi řeknete, jak se vám článek líbil. Loučím se a zase příště!

Zdroje: 

https://www.prg.aero/bezpecnostni-pravidla