Zaregistrujte se a využívejte náš Věrnostní program, díky kterému můžete ušetřit na každém Vašem nákupu. Více informací naleznete zde.

Tradice této vinohradské rodiny se začala psát již v roce 1945, kdy se Josef Macek přestěhoval z rodných Ratíškovic do Bulhar na Mikulovsku, kde začal hospodařit na vinohradu a vinařit. Po několika letech se rodina Mackových vrátila zpět do Ratíškovic, kde se v roce 1969 Josef Macek se zetěm Ladislavem Tomanem rozhodli postavit sklep v areálu Slavín v Ratíškovicích a vysadit vinohrady. K těmto vinohradům v roce 1989 přibyly také původní vinice v Bulharech a v letech 2001-2012 nové vinice v Ratíškovicích, které vysadil již syn Ladislava Tomana Libor, který tak navazuje na rodinnou tradici.

Libor Toman při výrobě svého vína používá tradiční metody, jako např. zrání červených vín v sudech, ale do výroby zařazuje také moderní prvky jako třeba zakvášení vybranými kmeny kvasinek či chlazení odkalených moštů při kvašení. Vinařství vyrábí malé a unikátní série vín do max. 2000ks lahví, díky čemuž produkuje vína s jedinečnou kvalitou.