Zaregistrujte se a využívejte náš nový Věrnostní program, díky kterému můžete ušetřit na každém Vašem nákupu. Body do programu můžete získat i vyplněním recenzí, nebo přihlášením se k odběru newsletterů. Více o Věrnostním programu naleznete zde

Značka Alma Natural Cosmetics je splněný sen dvou maminek z Brna, které se nesmířili s tím, že nelze najít pořádnou kosmetiku, která by neobsahovala spoustu zbytečností. Když už nebyla k dostání, začaly si ji vyrábět sami. Nejdříve pro svoji potřebu, poté pro své známé a rodinu, a protože s jejich výrobky byly všichni nadmíru spokojení, představili oficiálně svoji značku Alma. Ta dnes nabízí balzámy na rty, tělové a pleťové oleje, šlehaná másla a brzy se rozšíří také o dětskou kosmetiku. 
 
Rozhovor se Šárkou a Nikol si můžete přečíst zde
  
 

Kosmetika Dulcia Natural je ručně vyráběná, živá, přírodní kosmetika, založená na bázi rostlinných a bylinných extraktů, čistých esenciálních olejů, vzácné BIO růžové vody a Aloe Vera. Receptury všech výrobků jsou sladěny tak, aby uživatelům přinesli maximální účinek a současně nezpůsobily žádné nežádoucí jevy.                                                                                                                                                    
        

Česká rodinná firma, jejíž hlavní portfolio tvoří za studena lisované přírodní kosmetické oleje v prvotřídní kvalitě. Veškeré produkty této značky jsou prodávané ve fialovém skle, které zaručuje bioaktivní ochranu olejů a funguje tak jako přirozený filtr, který oleje chrání a udržuje jejich kvalitu.

Mimo rostlinné oleje můžete zakoupit také tělové peelingy, balzámy a olejové parfémy. V nejbližší době Renovality představí také pleťové vody a další produkty pro péči o celé tělo.

        

          
                  
Výrobky plzeňské značky Cannor jsou obohaceny o léčivé konopí, které dává všem jejich výrobkům speciální účinky. Léčivé konopí má na základě mnoha odborných studií prokazatelně pozitivní dopad na mnoho problémů, se kterými si běžná kosmetika neumí poradit.

Do portfolia této značky patří nejen konopné oleje, ale také balzámy, peeling nebo sůl do koupele. Pečlivě připravené receptury, prvotřídní kvalita vstupních surovin a důraz na kvalitu výsledných produktů dělá ze značky Cannor ideálního zástupce přírodní kosmetiky.

Rozhovor s majeteli značky naleznete zde
   

Další ze zástupců českých značek, jejíž doménu tvoří kávové peelingy s netradičními vůněmi, přírodní opalovací kosmetika, BIO pleťové a tělové oleje a také produkty, které obsahují dnes tolik oblíbenou kyselinu hyaluronou.

BodyBe je držitelem certifikátu NADACE ČESKÝ VÝROBEK, který je udělován ověřeným firmám, které vyrábí své produkty na území ČR a zároveň zde mají i své sídlo.

    

    


KVITOK (dříve NAVIA)

Za slovenskou značkou ručně vyráběné přírodní kosmetiky Kvitok stojí Ing. Martina Dudová, která dosáhla na Lékařské fakultě nejdříve inženýrského a poté také doktorandského titulu v oboru chemie. Její studium ji přivedlo na nápad vyrábět přírodní kosmetiku, která nebude mít negativní vliv na lidské tělo. Díky spojení přírodních ingrediencí a vědeckých postupů vyrábí kosmetiku, která eliminuje veškeré škodiviny a pečuje o tělo výhradně přírodními látkami.

Kosmetika Kvitok získala celosvětově platný certifikát HCS (Human Cosmetics Standard), který potvrzuje, že kosmetika nebyla testovaná na zvířatech.

Rozhovor s majitelkou značky naleznete zde


   

Zubní kartáčky a přírodní ústní vody Ecoheart mají svůj původ na Slovensku . Mimo perfektní funkcionality zubních kartáčků, které jsou zpracovány a vyrobeny z bambusového dřeva, jejich koupí přispíváte na projekty, které pomáhají zlepšit svět, ve kterém žijeme.

Více než tisíc slov řekně krátky příběh jeho zakladatele Romana, na který se můžete v krátkém 2 minutovém videu podívat zde.

   HYDROPHIL

Původní myšlenka, která svedla dohromady zakladatele této německé značky, byla ochrana vody a vodních zdrojů. Christoph, Sebastian a Wanja jsou tři mladíci z Hamburku, kterým není lhostejný osud naší planety. Původně společně pracovali na blogu, kde psali o ochraně vodních zdrojů a při tom vymýšleli, jak vyrábět produkty, které budou mít minimální vliv na čistotu vody.

Jejich výrobky, mezi kterými najdete zubní kartáčky, vatové tyčinky, balzámy na rty a ústní vody a oleje, jsou vyráběny 100% ekologicky, z materiálů, které jsou v přírodě jednoduše rozložitelné a šetrné.

 


Za značkou JaGaia stojí Denisa Vlková, která na Moravě vyrábí exkluzivní parfémy a přírodní kosmetiku s bylinami a krystaly. Pozitivní přístup, se kterým se chová ke všem surovinám, tak přenáší do každého svého výrobku. Veškerá kosmetika je ručně vyráběná, s maximálním důrazem na lokální zdroje a bio kvalitu všech ingrediencí. Velkou část bylinek a květin, které jsou pro výrobu použité si Denisa sama pěstuje. Mimo unikátní produkt si zákazník odnese také podrobný návod jeho výroby.
  
  

KOLORKY

Jsme pyšní, že u nás můžet zakoupit ekologicky šetrné a trendy dětské pleny české značky Kolorky. Maminky zcela jistě ocení, že tyto dětské pleny neobsahují žádné ftaláty, PVC, chlor či latex. Kolorky nejsou parfémované, mají kvalitní savé jádro, které pevně uzamyká tekutiny a zápach, jsou vyrobeny z přírodních a obnovitelných zdrojů a v neposlední řadě mají krásný design. Kolorky nakoupíte v několika velikostech s mnoha atraktivními designy a ve variantách Day, Night a Deluxe.

  


Mýdla Almara soap jsou vyráběna ručně, a to tradiční metodou za studena. Každé z mýdel má jinou recepturu, a to díky pečlivě zvolené kombinaci přírodních látek, které pečují o pokožku. Nenajdete v nich žádné parabeny, sulfáty ani další nežádoucí suroviny. Ze sortimentu Almara soap si vyberete, ať už máte normální, citlivou nebo třeba ekzematickou pleť. Díky opravdu širokému sortimentu nejen barev, ale hlavně vůní si vybere opravdu každý zákazník.
  
    

TWO COSMETICS

Historie této slovenské značky se začala psát v roce 2016 ještě pod názvem 2SIS. Původně za ní stojí dvě sestry, nepovedený balzám na rty, povedené tuhé mýdlo, nová záliba v tvorbě přírodní kosmetiky a vyloučení z vysoké školy. Dnes značka patří Maťi a jejímu příteli Markovi, aktuálně pod názvem Two Cosmetics. V sortimentu najdete nejen balzámy na rty, ale prakticky téměř kompletní řadu na péči o tělo a obličej. Značka se mimo přírodní složení velmi soustředí také na ekologii a zero waste, aby jejich produkty měly co nejmenší zátěž pro přírodu.


NOILI

Noili, to je slovenská přírodní kosmetika založená na jednoduchosti, čerstvosti a čistotě. Přípravky jsou tvořeny ingrediencemi té nejvyšší kvality, které jsou šetrné vůči všem typům pleti. I přes minimalistické složení je kosmetika Noili plná aktivních látek, které dělají s pletí hotové zázraky: vitaminy, omega mastné kyseliny, antioxidanty - vše ve své nejpřirozenější podobě. Cílem značky je vyrábět menší množství kosmetiky, ale vždy čerstvé z prvotřídních surovin. V olejích nenajdete žádné chemické či syntetické látky ani látky ucpávající póry.

  


MOROCCAN SENSE

Eva a Said jsou manželský pár, který stojí za značkou Moroccan Sense. Díky svým rodinným kořenům mají blízko k Maroku, odkud pochází velká část produktů, které vyrábí. Ať už je to špičkový Arganový olej, Růžová voda nebo další kosmetické výrobky. Jejich cílem je přinášet zákazníkům 100% přírodní kvalitu, s důrazem na tradiční výrobu. "Úcta k řemeslu, domovu a radost ze společenství. Tím vším nás marocká kultura každý den inspiruje. To vše bychom vám rádi ukázali a předávali."

Rozhovor s Evou i Saidem si můžete přečíst zde


   

Česká značka VOONO stojí za přírodními produkty vlasové kosmetiky, díky nimž už nebudete muset dělat kompromisy mezi krásou a zdravím. Nabízí nejlepší hennu na trhu a své produkty neustále vylepšuje tak, aby splňovaly požadavky i těch nejnáročnějších zákaznic. Pokud hledáte přírodní bylinnou vlasovou péči té nejvyšší kvality, VOONO je jasná volba.
 

 
 
Příběh značky se začal v roce 1972, kdy biolog a naturopat Jean-Paul Llopart a kosmetička Rosanne Verlé vytvořili Phytal, profesionální značku přírodní kosmetiky. Revoluční ve svém přístupu ke kráse, kterou hlásal jako nedílnou od zdraví, pan Llopart založil základy Naturo-Esthétique® a stal se průkopníkem přírodní kosmetiky. Naturo-Esthétique® představuje inovativní filozofii péče o pleť v propojení s přírodou a zdravím, pro potěšení pleti a jedinečný přístup ke kráse. Od začátku se všechny výrobky a ošetření zakládají na těchto principech a filozofii.


OSTÉ

Poznáte-li dámu, která stojí za touto značkou, za chvíli si budete 100% jistí, že to je přesně ten typ kosmetiky, kterou prostě musíte mít doma. Hana Phamová přesně ví, čeho chce docílit. Nabídnout nekompromisní kvalitu, krásný design, ale hlavně kosmetiku, která funguje, která se navrací ke kořenům, kosmetiku, která se obloukem vyhýbá všemu, co zavání prázdnými složkami a věcmi, které naše pleť a tělo nepotřebuje. Pokud navíc patříte do skupiny, pro niž je kokos modlou, tohle je váš splněný sen.


Kamila a Míša. Dvě mladé dámy, které milují přírodu a výtvarnou tvorbu. Založením značky Svíčkuj tak mohou skloubit obě své záliby a nabídnout zákazníkům krásný zážitek v podobě 100% přírodních vonných svíček. Pro jejich výrobu používají sojový vosk, 100% přírodní esenciální oleje a bavlněný knot. Výtvarné umění využijí pro změnu pro ilustrace víček a jejich celkový design. Jejich cílem je tvořit a prodávat ne obyčejné svíčky, ale zážitky. Podle nás se jim to rozhodně daří.


Značka Marielli Cosmetics je dalším důkazem, že se dají splnit sny, které se vám honí hlavou. Nejinak tomu bylo i u Natálie, mladé slečny, která se věnuje kosmetice, líčení a celkově péči o dámy. Stejně jako mnozí z nás, kteří vědí, co se ve standardní kosmetice nachází, snila o tom, mít vlastní značku naprosto čisté a současně účinné kosmetiky, která by nezatěžovala ani tělo, ani přírodu. A vzhledem k tomu, že si nyní o značce čtete, je vám jasné, že se to Natálii povedlo:-)

Žádná položka